مقالات آموزشی

چگونه مناسب ترین گوشواره را انتخاب کنیم؟

هنگام خرید یک قطعه جواهر سلیقه شما نقش به سزایی در انتخاب شما دارد. سلیقه شخصی شما بر اساس تصورات و تصاویر دور کودکی شکل می گیرد و سپس در بزرگسالی رشد پیدا می کند. محل زندگی، فرهنگ، تاریخ، مراودات دوستانه، رسانه ها و خوانده ها و شنیده ها ذائقه شما را شکل می دهند و خصوصیات منحصر به فرد شخصیتی شما آن را کامل می کنند. اما آیا سلیقه، به تنهایی می تواند راهنمای درستی برای انتخاب یک قطعه جواهر باشد؟

صنعت مد

در هر فصل، طراحان بزرگ و نامدار دنیای مد، مدل های جدیدی به بازار ارائه می کنند که این مدل ها به سرعت در میان سلبریتی ها و اشخاص معروف، همچنین عامه مردم فراگیر می شوند. توصیه ما برای داشتن بهترین انتخاب این است که علاوه بر به روز بودن و استفاده از طراحی های جدید به سلیقه‌ی شخصی خود احترام بگذارید که می تواند وجه تمایز شما از دیگران باشد

آناتومی صورت

یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین عوامل در انتخاب مناسبترین جواهر برای شما، توجه به شکل صورت شما است. انتخاب درست می تواند ویژگی های مثبت فیزیکی شما را بیشتر به رخ بکشد و به برطرف کردن ایراد های احتمالی یا کم رنگ تر کردن آن ها کمک کند. قانون اصلی انتخاب گوشواره مناسب بر اساس شکل صورت، این است که شما دقیقا باید مدل هایی را انتخاب کنید که متضاد فرم صورت شما هستند.

صورت‌ های بیضی شکل 

در صورت های بیضی شکل پهنای ناحیه پیشانی درست به اندازه پهنای استخوان گونه ها است و در ادامه صورت از استخوان گونه ها به سمت چانه باریک می شود که در نهایت این حالت یک فرم بیضی به صورت می دهد.

خانم هایی که صورت بیضی شکل دارند، می توانند از اشکال مختلف گوشواره را استفاده نمایند. اما یکی از بهترین فرم ها برای صورت های بیضی، همان فرم بیضی ولی با شکلی در جهت عکس صورت شماست.

صورت ‌های گرد 

تشخیص صورت های گرد بسیار آسان است و درست منطبق بر نام خود هستند. در این فرم پهن ترین قسمت صورت در راستای استخوان گونه ها است که با حرکت به سمت بالا و پایین چهره (پیشانی و فک) صورت به تدریج باریک می شود. گوشواره های زاویه دار و کشیده در کنار صورت های گرد بسیار زیبا دیده می شود، گوشواره هایی با پهنای کم یا متوسط بسیار برازنده و زنانه هستند.

صورت های قلبی شکل

در صورت های قلبی شکل پیشانی، پهن تر از استخوان گونه هاست و به علاوه گونه ها همراه با چانه یک شکل مخروطی را تشکیل می دهند (صورت به سمت پایین باریک می شود). گوشواره های کشیده با اشکال منحنی و پیچ و خم دار  برای این صورت ها مناسب هستند. این گوشواره ها به متعادل کردن فرم صورت و جلب توجه دیگران به سمت چشم ها و گونه ها کمک می کنند.

صورت های مربع شکل

پهنای چهره در صورت های مربع شکل از پیشانی به سمت گونه ها و از گونه ها به سمت چانه زیاد تغییر نمی کند. گوشواره های بلند و کشیده و آویزان و هم چنین حلقه ای بیشترین تجانس با صورت های مربع شکل را دارند. بهترین گزینه نوع گرد و منحنی است که خطوط و حالات چهره را نرم تر و ملایم تر می کند.

صورت های کشیده یا مستطیلی 

صورت های مستطیلی همان طور که از نامشان پیداست حالت کلی صورت های مربع شکل را دارند اما از آن ها کشیده تر هستند. گوشواره های آویزی و دراز در کنار این صورت ها آن ها را کوتاه تر نشان می دهند. بهترین گزینه گوشواره های دراز با انتهای منحنی است ( برای مثال قطره ای ) که استخوان گونه ها را برجسته تر می کند و همچنین به صورت، نرمی و ملایمت می بخشد.

گوشواره برای همه‌ی اشکال صورت 

اگر در مورد شکل صورت خود مطمئن نیستید و یا یک گوشواره پر کاربرد برای موقعیت های مختلف لازم دارید، بهترین گزینه گوشواره های نگینی هستند. درخشش و برق این گوشواره ها ظاهر شما را چشمگیر می کند و ظاهر غیر رسمی و معمولی شما را به ظاهری برازنده و تجملی  تبدیل می کند.

نکته ی آخر اینکه در انتخاب گوشواره حتما سلیقه و شخصیت خود را در نظر بگیرید. گوشواره شما حتی می تواند حالتی بازیگوشانه داشته باشد و فراموش نکنید که هر گوشواره یک بیانیه در رابطه با شخصیت شماست. گوشواره ها می توانند به شما ظاهری شوخ یا رسمی ببخشند و بیان کنند که شما متمایل به طراحی های مدرن تر هستید و یا از نقوش سنتی و بومی لذت می برید.

دیدگاهتان را بنویسید