مقالات آموزشی

انتخاب زیورآلات بر اساس رنگ پوست

استفاده از زیورآلات مناسب در تغییر دادن استایل نقش بزرگی ایفا می کنند و ظاهر فرد را شیک می کنند اما اگر در استفاده درست از آنها دقت نکنید، جذابیتی نخواهند داشت.

انتخاب زیورآلات

رنگ پوست شما در انتخاب جواهرات نقش مهمی دارد بنابراین باید قبل از اینکه زیورآلات مناسب خود را انتخاب کنید بدانید زمینه رنگ پوستتان چگونه است و سپس زیورآلات مناسب با رنگ پوست خود را انتخاب نمایید. با مطالعه این بخش از دنیای مد نمناک می توانید متناسب با رنگ پوست خود، بهترین انتخاب را در خرید طلا و جواهرات کنید .

راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب

رنگ پوست و تشخیص آن با استفاده از رگ ها

برای تشخیص رنگ پوستتان ابتدا به رگ های مچ دستتان نگاه کنید :

اگر رنگ رگ های روی مچ دستتان آبی یا بنفش است، رنگ پوست شما در طیف سرد (متمایل به آبی) قرار دارد.

اگررنگ رگ های روی مچ دستتان سبز بود ، رنگ پوست شما در طیف رنگ گرم (زرد) قرار دارد.

اگر رنگ پوست شما خنثی باشد تشخیص رنگ رگ های شما بین سبز و آبی مشکل است.

رنگ طلای مناسب پوست سبزه

رنگ پوست سبزه یا برنزه یکی از رنگ هاب پوست غالب در ایران است. اگر شما هم پوست سبزه یا برنده ای دارید و  می خواهید طلا بخرید. بهتر است طلایی را انتخاب کنید که ترکیبی از رنگ سفید و زرد باشد. برای خرید انگشتر، سرویس طلا، گردنبند، دستبند و یا هر زیورآلات دیگری که نیاز دارید، به این موضوع دقت کنید که ترکیب طلای سفید و زرد، برای پوست شما بهترین گزینه است.

رنگ طلای مناسب پوست سفید

اگر پوست روشن و سفیدی دارید و نمی دانید چه مدل طلایی خریداری کنید، باید بدانید که بهترین رنگ طلای مناسب پوست سفید ، طلای سفید است. این رنگ جذابیت چهره شما را دو چندان می کند.

رنگ طلای مناسب پوست گندمی

طلای مناسب پوست های گندمی (رنگی بین پوست سفید و سبزه) ، طلای زرد است. بنابراین اگر پوست گندمگون دارید، باید طلای خود را به رنگ زرد انتخاب کنید. چرا که طلای زرد برای پوست شما بسیار مناسب است. همچنین می توانید از طلاهای قرمز رنگ یا همان رز گلد به عنوان زیور آلات انتخاب کرده و مطمئن باشید تاثیر انتخاب آن بر زیبایی شما قابل توجه است. اگر طلای شما هیچ کدام از این دو رنگ نیست، بهتر است در مهمانی های مهم، لباس قرمز رنگ بپوشید. تا بیشتر از همیشه بدرخشید.

جواهرات مناسب رنگ پوست شما

ما ممکن است دوست داشته باشید که به جای طلا، جواهر تهیه کنید و از آن در برخی مهمانی ها و مراسم استفاده کنید. اگر طرفدار و علاقمند به جواهرات هستید، باید توجه کنید که بهتر است رنگ نگین یا سنگ آن، همرنگ و یا مکمل رنگ لباستان باشد. مطمئن باشید با رعایت این نکته جذابیت و زیبایی شما دو چندان شده و در همه مهمانی ها می درخشید.

نکته دیگری که در خرید طلا و جواهرات مهم است. توجه به نوع ساخت و ویژگی های آن است. اما اگر شما با برندهای معتبر که به تولید طلا و جواهر می پردازند، آشنا شوید، می توانید از این برندها بهترین اکسسوری ها و زیورآلات را خریداری کرده و یا حداقل با مدل های جدید آن ها آشنا شوید. در مقاله بهترین برند جواهرات دنیا برای خانم ها می توانید ، با ۱۰ برند برتر که در این حوزه فعالیت می کنند، آشنا شوید.

در ادامه به ۵ نکته مهم برای خرید جواهرات، اشاره می کنیم که با مطالعه آن ها و آگاهی نسبت به آن ها، خرید هوشمندانه و موفقی خواهید داشت. پس در ادامه همراه ما باشید.

چند نکته مهم در خرید طلا و جواهرات

اگر قصد خرید طلا دارید و یا جواهرات را به عنوان اکسسوری های زینتی خود انتخاب کرده اید، باید به چند نکته مهم توجه کنید.

۱- به هماهنگی گردنبند و گوشواره دقت کنید. اگر یک گردنبند پهن و بزرگ انتخاب کرده اید، بهتر است از گوشواره استفاده نکنید یا گوشواره ای کوچک و بدون آویز انتخاب کنید.

۲- برعکس مورد قبل اگر گوشواره با آویز بلند دارید، بهتر است از گردنبند استفاده نکنید. در این صورت گوشواره شما ، بیشتر دیده خواهد شد.

۳- برای افرادی که گوش های کوچکی دارند، استفاده از گوشواره های کوچک و بدون آویز را توصیه می کنیم.

۴- اگر موهایتان را جمع می کنید و یا گردنی کشیده دارید، بهتر است از گوشواره های بلند و پهن استفاده کنید.

– دستبند خود را به گونه ای انتخاب کنید که به دست شما نچسبد و به قدری بزرگ نباشد که از دستتان را بسیار لاغر نشان دهد. به ویژه اگر دست چاقی دارید، در انتخاب دستبند یا النگو بیشتر دقت کنید، چرا که دستبند تنگ باعث چاق تر به نظر رسیدن دستتان می شود.

اما آنچه را که باید به یاد داشته باشید این است که به دلیل قیمت بالا و گران بها بودن طلا، ممکن است نتوانید تعداد زیادی از این اکسسوری ها داشته باشید و یا حتی تعویض آن ها شما را متضرر کند. بنابراین باید خریدی کاملا هوشمندانه انجام دهید. برای اینکه از خرید خود پشیمان نشوید، مدل ها و رنگ های متفاوتی را امتحان کنید و هر یک از آن ها را که بیشتر متناسب با رنگ پوست و چهره شما بود، انتخاب کنید. اگر چه درباره جواهرات مناسب رنگ پوست شما این گونه بیان شد که طلای مناسب پوست سبزه، ترکیب طلای سفید و زرد، طلای مناسب پوست سفید، طلای سفید و در نهایت طلای مناسب پوست گندمی طلای زرد یا رز گلد است؛ اما نمی توان این را به عنوان یک قاعده و قانون مطرح نموده و خلاف آن را نادرست بشماریم. بنابراین حتی اگر از این قاعده پیروی می کنید، قبل از خرید دقت کنید که چه مدل ها و رنگ هایی برای چهره، اندام، لباس ها و پوست شما مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید